Dovolání k Nejvyššímu soudu

Dovolání k Nejvyššímu soudu

Prošli jste celým řízením a přestože jste měli dostatek argumentů, trestní soud Vás odsoudil. I tak máte ale možnost, jak se nespravedlivému trestu bránit. Jednou z možností je podat dovolání, o kterém Vás ostatně soud poučil ve svém rozhodnutí.

Dovolání má však relativně krátkou lhůtu k podání, a může ho podat pouze obhájce. Je formálně nejnáročnějším trestním podáním, vyžaduje proto řadu zkušeností a znalostí a často i náhled a nadhled z dalších oborů práva.

Dovolání může zvrátit celou Vaši věc, ale vyžaduje, aby podání adresované Nejvyššímu soudu bylo formálně precizní, sepsáno v odpovídající formě a řádně odůvodněno. Je též vyžadováno, aby odvolání sepsal obhájce.

Máte-li tedy pochybnost o rozhodnutí odvolacího soudu, jednejte rychle a obraťte se na nás. Vyhnete se tak riziku zřejmého neúspěchu pro formální důvody, i kdyby Váš nárok byl nepochybně zcela oprávněný a byli jste nevinní.

Ne každý obhájce v rámci své profesní kariéry dosáhl před Nejvyšším soudem pro svého klienta pozitivní rozhodnutí. My jsme takových rozhodnutí pro naše klienty dosáhli několik.

Promluvte si ještě dnes s právníkem

Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte se na nás obrátit. Rádi si s vámi sjednáme schůzku a vše probereme.

Leave this field blank

Mohlo by vás zajímat: Trestní právo Praha

Požádejte o bezplatnou konzultaci.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.


Telefon: +420 224 818 736