Přítomnost advokáta při podání vysvětlení

Přítomnost advokáta při podání vysvětlení

Maximalizujte šanci, aby podáním vysvětlení pro Vás v trestním řízení vše skončilo, nikoliv začalo. Nechte se kvalitně obhajovat již na úplném začátku.

Stalo se Vám, že Vás policie vyzvala k podání vysvětlení? Přišlo Vám předvolání na polici, abyste se dostavili a vypovídali? Volala Vám policie, že máte přijít a o něčem mluvit? Nejste-li si jisti, co dělat, upozorňujeme, že takovýto úkon hraje zásadní roli při rozhodování o zahájení trestního stíhání vůči Vám nebo třetím osobám. Není nijak obvyklé, že se s Vámi policie baví jako se svědkem, poučuje vás, že máte při podání vysvětlení postavení svědka a za dva měsíce potom je vám doručeno usnesení o zahájení trestního stíhání. Proto je vždy lepší požádat advokáta o pomoc v případě podání vysvětlení.
To, co řeknete orgánům činným v trestním řízení, tedy policii, je totiž klíčové pro další vývoj případu a může vést k tomu, že z věci se může stát přestupek, nebo být úplně odložena a nemusí dojít k žádnému obtěžování trestním stíháním Vaší osoby, anebo naopak. Podání vysvětlení může i nemusí být použito jako důkaz u hlavního líčení, navždy je však součástí trestního spisu. Proto je důležitá formulace odpovědí a je zde kladen vysoký nárok na kvalitu postoje k celé věci. Zvolte proto obhájce už v tomto případě. Vyvarujete se tak problémům a komplikacím, které mohou nastat.

Promluvte si ještě dnes s právníkem

Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte se na nás obrátit. Rádi si s vámi sjednáme schůzku a vše probereme.

Leave this field blank

Mohlo by vás zajímat: Trestní právo Praha

Požádejte o bezplatnou konzultaci.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.


Telefon: +420 224 818 736