Odpor proti trestnímu příkazu

Odpor proti trestnímu příkazu

Podejte kvalifikovaně odpor proti trestnímu příkazu, dosáhněte jeho zrušení a zašlete orgánům činným v trestním řízení kvalifikovanou argumentaci ve váš prospěch.

Státní zastupitelství dospělo k názoru, že Vás obžaluje a podá na Vás návrh na potrestání či obžalobu. Soud se rozhodne, že podle něj je věc tak jednoduchá, že Vás nepotřebuje slyšet v hlavním líčení. Bez Vaší přítomnosti rozhodne trestním příkazem. Vy však máte argumenty a přesvědčení, že celá věc je jinak. Proti trestnímu příkazu se lze bránit tzv. odporem, tím se trestní příkaz zcela ruší.

Lhůta k podání odporu je 8 dnů a Vy odpor nemusíte ani odůvodňovat. Trestní příkaz se zruší a soud nařídí hlavní líčení. Podat odpor se může zdát banální, ale účast obhájce je více než na místě třeba i proto, že následně lze soudu zaslat návrh na předběžné projednání obžaloby, podat kvalifikované vyjádření a být i jinak procesně aktivní. Obhájce prověří zda formálně nemají návrhy státního zástupce vadu, na kterou je třeba urychleně poukázat a pomůže Vám také vypracovat strategii obhajoby.

Promluvte si ještě dnes s právníkem

Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte se na nás obrátit. Rádi si s vámi sjednáme schůzku a vše probereme.

Leave this field blank

Mohlo by vás zajímat: Trestní právo Praha

Požádejte o bezplatnou konzultaci.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.


Telefon: +420 224 818 736